قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، ...وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ؛ به نام خدای مهرگستر مهربان، ...و کسانی که به آنچه خدا نازل کرده است حکم نکنند، آنانند که کافرند.» (مائده، 44)
قرآن آخرین کلمات خدا برای هدایت بشر است. قرآن یگانه کتاب دربرگیرندۀ همۀ معارف دین خداست. قرآن برای همگان قابل فهم است و همگان باید در قرآن تدبر کنند اگرچه هرکس به اندازۀ خودش می‌تواند قرآن را بفهمد.
قرآن نباید محدود به داخل طاقچه‌ها و بالای سر مردگان باشد. قرآن کتابی برای زندگی و زندگان است. قرآن کتابی کامل در زمینۀ عقاید، احکام و اخلاق است.
قرآن همانطور که خود گفته روشنگر است بنابراین هر مطلبی چه از حوزه بیرون آمده باشد و چه از دانشگاه بیرون آمده باشد، چه شیعیان گفته باشند و چه اهل سنت گفته باشند، چه دین‌داران بیان کرده باشند و چه بی‌دینان بیان کرده باشند باشند، چه شرقیان معتقد باشند و چه غربیان معتقد باشند، اگر خلاف نص یا ظاهر مستقر قرآن باشد قطعاً مردود است.
قرآن مراتبی دارد. فهم مرتبه‌ای از قرآن فقط در اختیار پیامبر اسلام و وارثان رسالتش است بنابراین برای استفادۀ کامل از قرآن و دانستن بسیاری از جزئیات دین خدا، بی‌نیاز از آن بزرگواران نیستیم. البته باید دقت کرد که کلام‌الله را جز کلام‌الله نمی‌تواند قید بزند زیرا قید زدن و محدود کردن معنا، خود مخالفتی ضمنی است و اگر این‌گونه اعتقادی داشته باشیم نعوذبالله باید قرآن را کتاب ضلالت بدانیم، نه هدایت!
اکنون وبگاه تحلیلی قرآنیان می‌کوشد در مقابل طوفان انحرافات عقیدتی، بر محور بیانات قرآن و بر مدار نظرات مراجع قرآن‌محور به تولید محتوا و ارائۀ تحلیل بپردازد.

پیوندها

انس شهدا با قرآن

پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۳، ۰۴:۳۸ ق.ظ

عراقی‌ها به ما حمله کرده بودند. هرکس در هرجایی مشغول نبرد بود. برای صدا زدن فرمانده به چادر رفتم. دیدم صالحی بدون اینکه وضعیت را در نظر بگیرد، گوشه‌ای از سنگر نشسته است و مشغول خواندن قرآن است. به او گفتم: «کار بهتر از قرآن خواندن پیدا نکردی؟!» در جواب گفت: «قرآن به من آرامش می‌بخشد. در این لحظه تنها چیزی که لازم دارم قرآن است که می تواند به من آرامش بدهد.»

پس از آنکه قرآن خواندنش تمام شد، آر.پی.جی را برداشت و خود را جلوی تانک دشمن انداخت و با فریاد ملکوتی «الله اکبر» تانک اول را زد. زدن تانک دوم، او را به خدا متصل کرد و او هم رفت و فقط صدای «الله اکبر» آخر صالحی در گوشم هنوز مانده است. بعد از شهادت او، جاده کاملاً باز شد و از دست عراقی‌ها نجات یافتیم.

آری، بندگان رستگار خدا، این‌گونه هستند.

منبع: پایگاه کلام فارس