قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، ...وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ؛ به نام خدای مهرگستر مهربان، ...و کسانی که به آنچه خدا نازل کرده است حکم نکنند، آنانند که کافرند.» (مائده، 44)
قرآن آخرین کلمات خدا برای هدایت بشر است. قرآن یگانه کتاب دربرگیرندۀ همۀ معارف دین خداست. قرآن برای همگان قابل فهم است و همگان باید در قرآن تدبر کنند اگرچه هرکس به اندازۀ خودش می‌تواند قرآن را بفهمد.
قرآن نباید محدود به داخل طاقچه‌ها و بالای سر مردگان باشد. قرآن کتابی برای زندگی و زندگان است. قرآن کتابی کامل در زمینۀ عقاید، احکام و اخلاق است.
قرآن همانطور که خود گفته روشنگر است بنابراین هر مطلبی چه از حوزه بیرون آمده باشد و چه از دانشگاه بیرون آمده باشد، چه شیعیان گفته باشند و چه اهل سنت گفته باشند، چه دین‌داران بیان کرده باشند و چه بی‌دینان بیان کرده باشند باشند، چه شرقیان معتقد باشند و چه غربیان معتقد باشند، اگر خلاف نص یا ظاهر مستقر قرآن باشد قطعاً مردود است.
قرآن مراتبی دارد. فهم مرتبه‌ای از قرآن فقط در اختیار پیامبر اسلام و وارثان رسالتش است بنابراین برای استفادۀ کامل از قرآن و دانستن بسیاری از جزئیات دین خدا، بی‌نیاز از آن بزرگواران نیستیم. البته باید دقت کرد که کلام‌الله را جز کلام‌الله نمی‌تواند قید بزند زیرا قید زدن و محدود کردن معنا، خود مخالفتی ضمنی است و اگر این‌گونه اعتقادی داشته باشیم نعوذبالله باید قرآن را کتاب ضلالت بدانیم، نه هدایت!
اکنون وبگاه تحلیلی قرآنیان می‌کوشد در مقابل طوفان انحرافات عقیدتی، بر محور بیانات قرآن و بر مدار نظرات مراجع قرآن‌محور به تولید محتوا و ارائۀ تحلیل بپردازد.

پیوندها

10 قالب قرآنی

پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۳ ب.ظ

خدمت قرآنیان و دوستداران قرآن به دلیل مهجوریت قرآن حتی در قالب‌های وبلاگ، لینک 10 قالب قرآنی برای وبلاگ که شاید در تمام فضای مجازی تنها همین تعداد بتوان یافت در ذیل قرار می‌گیرد. باشد که مورد پسند افتد.

همچنین 3 قالب وبلاگ برای آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) طراحی کرده‌ایم که در بلاگفا، پرشین بلاگ و میهن بلاگ قابل استفاده است. البته در پوشه اصلی، پوشه میهن بلاگ موجود نیست اما می‌توان برای میهن بلاگ نیز از همان کدهای بلاگفا و پرشین بلاگ استفاده کرد. در ذیل پوشه زیپ شده حاوی کد قالب‌ها نیز می‌آید که می‌توانید با جایگزین کردن کدها در قسمت ویرایش کد قالبتان، قالب خود را تغییر دهید.

منبع: پایگاه قرآنیان