قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

«الَّذينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولئِکَ الَّذينَ هَداهُمُ اللَّهُ وَ أُولئِکَ هُمْ أُولُوا الْأَلْبابِ؛ آنان که براى دستیابى به حقیقت، به سخن گوش مى‌سپارند و بهترینِ آن را پیروى مى‌کنند. اینانند که خدا آنان را راه نموده است و اینانند خردمندان.» (زمر، 18)

پیوندها

شیعه نیوز؛ رسانۀ حامی تشیع انگلیسی!

يكشنبه, ۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۰۷ ب.ظ

شاید هرکسی شعار اصلی سیاست استعماری انگلستان را شنیده باشد که: «تفرقه بینداز و حکومت کن!» اما شاید بسیاری ندانند که یکی از مصادیق بسیار مهم برای انگلستان پیر و فرزندش آمریکا در اجرای این شعار شیطانی، حوزۀ دین است.

البته متأسفانه باید اذعان کرد که در میان مسلمانان، از قبل اختلافاتی وجود داشته است اما سیاست استعمارگران همواره بر این بوده که اختلافات را گسترش بدهند به طوری که اختلافات نظری را به اختلافات عملی و اختلافات عملی را به دشمنی و دشمنی را به کشتار و ترور تبدیل کنند.

«تشیع انگلیسی» و «تسنن آمریکایی» دو روی یک سکه هستند

یکی از اقدامات استعمارگران برای گسترش دامنه و عمق اختلافات مذهبی این بوده که شیعیان را به لعن علنی خلفا و برخی همسران پیامبر و حتی سب آنان تشویق کنند سپس با انتشار گستردۀ آن، برادران اهل سنت را از ما شیعیان دور کنند. کاری که جریان انحرافی «تشیع انگلیسی» در حال انجام آن است. البته استعمارگران از آن طرف نیز غافل نبوده و جریان انحرافی «تسنن آمریکایی» را راه انداخته‌اند که آن طرف هم گرفتن جان، مال و ناموس شیعه را مباح بدانند!

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به منظور مقابله با رسانه‌هایی که صراحتاً تشیع انگلیسی را ترویج می‌دهند اقداماتی کرده است که شایستۀ تقدیر است اما متأسفانه باید گفت که همچنان برخی از رسانه‌ها به طور غیرصریح به ترویج تشیع انگلیسی می‌پردازند!

سوءپیشینیه‌هایی که شیعه نیوز به آن افتخار می‌کند!

شیعه نیوز یکی از رسانه‌هایی است که تشیع انگلیسی را به طور غیرصریح ترویج می‌کند که در نتیجۀ آن، شیعه نیوز در تاریخ 24 اسفندماه 1386 به مدت چهارماه توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، فیلتر شده است و همچنین در تاریخ 25 بهمن‌ماه 1391، مسعود بحرینی، مدیر مسئول آن، به دادگاه ویژه روحانیت فراخوانده شده است. جالب اینجاست که این سوءپیشینه‌ها با افتخار توسط خود شیعه نیوز رسانه‌ای شده است!!!1

اختلاف‌افکنی میان مسلمانان و تخریب مرجع تقلید شیعیان از اقدامات شیعه نیوز است

اما آنچه عموم مسلمانان باید به آن توجه کنند چگونگی ترویج تشیع انگلیسی توسط شیعه نیوز است تا در دام جهت‌دهی‌های انحرافی نیفتند چراکه طبعاً نهادهای نظارتی امکان بررسی واو به واو مطالب این سایت و آن سایت را ندارند. به همین منظور در ادامه برخی انحرافات شیعه نیوز بیان شده است.

اولاً شیعه نیوز در بند اول از قسمت «درباره ما» خودش را رسانه‌ای در جهت تحکیم وحدت میان شیعیان معرفی کرده است. این در حالی است که امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) مطابق آیۀ وحدت (آیۀ 103 سورۀ آل عمران) همۀ مسلمانان را به وحدت فراخوانده است. جالب اینجاست که مسعود بحرینی، مدیر مسئول شیعه نیوز، طی یادداشتی در شیعه نیوز، به امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) نیز دروغ بسیار بزرگی بسته است و از قول وی اظهار کرده که ما با اهل‌سنت هیچ وحدتی در عقاید نداریم!!!

ثانیاً شیعه نیوز در بند دوم از قسمت «درباره ما» خودش را رسانه‌ای معرفی می‌کند که از اختلاف میان گروه‌های شیعیان پرهیز می‌کند. این در حالی است که این رسانه حتی شأن برخی مراجع تقلید شیعه را نیز در این زمینه در نظر نگرفته است! به عنوان مثال این رسانه بزرگترین ظلم را در حق آیت‌الله العظمی علامه سید کمال حیدری (مد ظله العالی) کرده است به طوری که این مرجع تقلید شیعیان را تخریب کرده و برای ایشان حواشی زیادی به وجود آورده است. این در حالی است که بنابر آمارهای شبکۀ الکوثر، آیت‌الله العظمی حیدری (مد ظله العالی) موفق‌ترین مرجع تقلید شیعه در زمینۀ مبارزه با عقاید وهابیت بوده‌اند. همین مطلب نشان می‌دهد شیعه نیوز، خادم انگلیس بوده است، نه تشیع!

ثالثاً شیعه نیوز در بند سوم از قسمت «درباره ما» خودش را رسانه‌ای معرفی می‌کند که بین وهابیت با اهل سنت تفکیک کرده است، این در حالی است که خودش گزارشی منتشر کرده است که اهل سنت ایران از این عدم تفکیک نارضایتی شدید دارند.2

رابعاً شیعه نیوز در بند چهارم از قسمت «درباره ما» که آخرین بند از این قسمت است تقویت روحیۀ تولی و تبری را از اولویت‌های خود نامیده است اما دقیقاً خلاف آن عمل می‌کند چون این رسانه تولی را دوستی با جریان انحرافی «تشیع انگلیسی» می‌داند!!! البته به وضوح به آن اقدام نمی‌کند اما همان‌طور که بیان شد در عمل به همان مسیر می‌رود.


1. احضاریه توسط دادسرای ویژۀ روحانیت؛ مسعود بحرینی به دادسرای ویژۀ روحانیت احضار شد.

2. گزارشی از دیدار مولوی عبدالمجید مرادزهی از علمای اهل سنت با مدیر شیعه نیوز.

منبع: پایگاه قرآنیان