قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

«الَّذينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولئِکَ الَّذينَ هَداهُمُ اللَّهُ وَ أُولئِکَ هُمْ أُولُوا الْأَلْبابِ؛ آنان که براى دستیابى به حقیقت، به سخن گوش مى‌سپارند و بهترینِ آن را پیروى مى‌کنند. اینانند که خدا آنان را راه نموده است و اینانند خردمندان.» (زمر، 18)

پیوندها

رسول جعفریان را بهتر بشناسید!

يكشنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۹:۲۶ ق.ظ

رسول جعفریان

رسول جعفریان را شاید بشناسید، وی به دلیل انتقادات تندش نسبت به تمدن ایرانی - اسلامی و همچنین علمای سرشناسی چون آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) و حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی (حفظه الله) معروف شده است. تا اینجای کار، ایرادی ندارد و هرکس آزاد است که انتقاداتی ولو تند نسبت به غیرمعصومان داشته باشد.

اما آنچه ایراد دارد این است که آن انتقادات تند جنبۀ تخریب داشته باشند یا اینکه بر مبنای تهمت‌های ساختگی این و آن باشند و نشر آن‌ها صرفاً مهر تأییدی بر آن تهمت‌ها شوند! بدتر آنکه این تهمت‌ها جمع شده و تبدیل به مجموعه‌ای شوند که در قالب کتاب در سطح جامعه منتشر شوند و بعداً تبدیل به چماقی برای برخی متحجرین شوند که یک مرجع تقلید نواندیش را منزوی کنند!

رسول جعفریان با آنکه خودش از طریق نهاد آموزشی سنتی در ایران یعنی حوزۀ علمیه رشد کرده و بعد به دانشگاه رفته است اما بیشتر گذشتۀ علمی ایران را چرندیات می‌داند! آقای جعفریان مگر غیر از این است که ایران همواره بر قلۀ تمدن اسلامی قرار داشته است؟ آقای جعفریان مگر غیر از این است که حتی آرنولد تویین‌بی (پژوهشگر و مؤرخ انگلیسی که بین دو جنگ جهانی، نخست وزیر بریتانیا بود) نیز اذعان کرده تنها تمدنی که فعلاً خفته است اما در آینده می‌تواند با تمدن غرب رقابت کند، تمدن اسلام (با محوریت ایران) است؟

دربارۀ چرندیات رسول جعفریان نسبت به حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی (حفظه الله) سخن رفته است اما در مورد تهمت‌های وی نسبت به مرجع تقلید مظلوم شیعه، علامۀ مجاهد، آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) کمتر سخن رفته است بنابراین در انتها، کتاب «پاسخ به اتهامات مکتوب» را قرار داده‌ایم که جوابیۀ آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) به اتهامات دروغینی است که رسول جعفریان، آن را در یک کتاب جمع‌آوری کرده بود.

ضمناً گفتنی است متأسفانه رسول جعفریان با انتشار این‌همه چرندیات و اکاذیب، استاد دانشگاه است و توانسته کتب معروفی در زمینۀ سیرۀ معصومین (علیهم السلام) نیز به چاپ برساند! این فرد مسلماً موثق نیست و فاقد صلاحیت لازم برای تدریس تاریخ اسلام و تألیف کتب سیرۀ معصومین (علیهم السلام) است بنابراین از همۀ مسلمانان خواهشمندیم در مطالعۀ کتب وی بسیار دقت کنند.

پاسخ به اتهامات مکتوب - محمد صادقی تهرانی (لینک بیان)

پاسخ به اتهامات مکتوب - محمد صادقی تهرانی (لینک کمکی پیکوفایل)

منبع : پایگاه قرآنیان