قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

«الَّذينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولئِکَ الَّذينَ هَداهُمُ اللَّهُ وَ أُولئِکَ هُمْ أُولُوا الْأَلْبابِ؛ آنان که براى دستیابى به حقیقت، به سخن گوش مى‌سپارند و بهترینِ آن را پیروى مى‌کنند. اینانند که خدا آنان را راه نموده است و اینانند خردمندان.» (زمر، 18)

پیوندها

جواب حسن میلانی توسط شیخ وحید خراسانی!

جمعه, ۸ خرداد ۱۳۹۴، ۰۳:۵۱ ب.ظ

حسن میلانی و نوچه‌هایش در سومین همایش بیداری قرآنی علاوه بر تهمت‌هایی که همواره به آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) می‌زدند، دو برگه استفتاء از برخی مراجع تقلید پخش کردند که در سؤال آن استفتائات، مطالب تقطیع شده و ناقصی از آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) را قرار داده بودند تا به اهداف شوم خود برسند. به همین دلیل، در ادامه فیلمی از شیخ وحید خراسانی در جواب حسن میلانی به همراه پاره‌ای از توضیحات می‌آید.

 

دریافت
مدت زمان: 1 دقیقه 5 ثانیه
 
پانویس 1: اگر حسن میلانی و نوچه‌هایش اعتراف کنند که منظور شیخ وحید خراسانی این است که سخنان معصومین (علیهم السلام) نیز به دلیل قرآنی بودن، هدایت‌گر است باید از آنان پرسید؛ پس چرا وقتی آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) نیز دقیقاً از کفایت ثقل اکبر همین منظور را دارند شما وقاحت را به اوج رسانده و ایشان را گمراه می‌خوانید؟! البته این گفتار شما باعث خرسندی ماست زیرا بر ما مشخص شده که شما خودتان گمراه هستید و گمراه دانستن آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) توسط شما، خود نشانه‌ای دیگر از حقانیت ایشان است.

پانویس 2: تکرار مکررات است اما اینجا نیز برای برخی بی‌سوادان گفته می‌شود که منظور آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) از عدم نیاز قرآن به بیان شدن توسط معصومین (علیهم السلام) این است که قرآن چون تبیاناً لکل شی للمسلمین است لذا معنایش نیز برای هرکسی در حد خودش روشن و واضح است و نیازی به توضیح آنچه از قرآن می‌فهمیم نیست، نه اینکه ما غیرمعصومین نیازی به تشریح قرآن توسط معصومین (علیهم السلام) نداشته باشیم! در این مورد در مطلب دلالت قرآن بحث شده است اما شما که هنوز نه مراتب قرآن را می‌شناسید و نه حتی تفاوت اصطلاحات تبیین و توضیح و تشریح را می‌دانید چطور به خود جرأت می‌دهید مرجع تقلید اعلم شیعه را گمراه بخوانید؟! آیا شرم ندارید؟!

پانویس 3: همانطور که در اینجا گفته شد؛ روش فقهی آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) و حتی بیان روش فقهی ایشان در تمام طول عمرشان تغییری نداشته است بلکه برداشت آقایان در زمان‌های مختلف، متفاوت بوده است. تنها تفاوت آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) نیز با دیگر مراجع تقلید همواره در این بوده است که آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی فقط احادیث خلاف قرآن و غیرمقبول امامیه را نمی‌پذیرفتند نه اینکه کلاً احادیث را نپذیرند! و این دقیقاً سفارش معصومین (علیهم السلام) به شیعیان حقیقیشان بوده که احادیث را به قرآن عرضه کنند.

منبع: پایگاه قرآنیان